Aktualności Wydarzenia

Bezpieczny przejazd z Izbą Kolei

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, wspólnie z PKP PLK S.A., zorganizowała szkolenie dotyczące bezpieczeństwa dla firm zrzeszonych w samorządzie.

Bezpieczny przejazd czy też „Szlaban na ryzyko!” to kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg (kierowcom, pieszym, rowerzystom) jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Organizatorem kampanii jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.
Pomysł zorganizowania warsztatów dla firm zrzeszonych w Izbie Kolei zrodził się ponieważ każdy z nas, kierujący pojazdem w pracy i po pracy, narażony jest na niebezpieczeństwo podczas pokonywania skrzyżowań drogi z torami kolejowymi. Mimo zabezpieczeń i oznakowania, przejazd przez tę strefę należy do kategorii niebezpiecznych. Ostatnie, tragiczne wypadki na przejazdach kolejowych uświadamiają, że nawet doświadczeni kierowcy nie zawsze wiedzą jak postępować właściwe, aby ocalić życie.


Prowadzącym szkolenie był Dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP PLK S.A. – Włodzimierz Kiełczyński, który w sposób praktyczny, oparty na historycznych i prawdziwych przykładach pokazał zagrożenia i skutki zdarzeń pojawiających się podczas przejazdu przez kolejowy przejazd różnych kategorii. Uczestnicy uzyskali wiedzę o tym jak właściwie zachować się gdy opuszczone zostaną rogatki i co zrobić nie mając pewności co oznacza sygnalizacja przed przejazdem.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem członków izby planowana jest kolejna edycja warsztatów.

RK

MD

Dodaj komentarz