global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Bombardowanie stacji kolejowej w miejscowości Pawłohrad

Wojsko rosyjskie zbombardowało stację kolejową w miejscowości Pawłohrad. Zginęła jedna osoba, zniszczona została infrastruktura kolejowa.

Agresorzy przepuścili kolejny atak na ukraińską infrastrukturę kolejową. Tym razem podczas ostrzału dwóch miejscowości w obwodzie dniepropietrowskim: Pawłohrad i Łozowa zbombardowano stację kolejową Pawłohrad-2. W wyniku ostrzału zginęła jedna osoba.

Rosjanie zniszczyli także infrastrukturę kolejową oraz 15 wagonów towarowych odstawionych na stacji. Władze podjęły decyzję o zamknięciu stacji a szlak na odcinku jest nieprzejezdny. Prezes Kolei Ukraińskich Ołeksandr Kamiszyn w krótkim komentarzu powiedział tylko:

 – Niczego nie wybaczymy.

 

Przypomnijmy:

Kilka dni temu Rosjanie zbombardowali stację kolejową w Zaporożu. Na szczęście ani pasażerom, ani załodze pociągów nic się nie stało.

W wyniku ataku Rosjanie uszkodzili tory, sieć trakcyjną oraz pobliskie budynki stacji. Zniszczenia widoczne są również w pociągach, które znajdowały się w okolicy ataku. Odłamki wybiły w nich szyby.

Ukrzaliznytsia już pracuje nad naprawą infrastruktury kolejowej, by jak najszybciej przywrócić ruch pociągów na stacji. Jednocześnie, w wyniku ostrzału odwołano połączenie Zaporoże – Kantserivka.

Funkcjonariusze SOK wspierają uchodźców [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz