Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK wspierają uchodźców [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei (SOK) od pierwszych dni wojny w Ukrainie zintensyfikowali działania dla bezpieczeństwa na terenie kolejowym. Wspierają oni podróżnych, którzy przyjeżdżają do nas z kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym.

"Funkcjonariusze

Mundurowi SOK czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców od chwili przekroczenia przez nich przejścia granicznego. Patrole na stacjach i dworcach obecne są przez całą dobę. Funkcjonariusze znajdują się m.in. na stacjach i dworcach w Przemyślu, Medyce, Dorohusku, Chełmie, w rejonie granicy oraz na stacjach węzłowych.

Patrole służą wsparciem w podróży – w setkach pociągów kursowych i dodatkowych, a także na dworcach, na których składy kończą przejazd. Monitorowana jest sytuacja w wagonach, aby zapewnić pasażerom z Ukrainy spokojną i bezpieczną podróż o każdej porze dnia i nocy.

Funkcjonariusze SOK udaremnili napad na pasażera

SOK współpracuje ze Strażą Graniczną i Policją. Funkcjonariusze pomagają w orientacji na stacjach i dworcach. Kierują do właściwych pociągów. Przekazują informacje na temat przejazdu. Stałym zakresem działań jest pomoc w dojściu do miejsc, w których zapewniona jest pomoc socjalna.

Mundurowi szczególną uwagę zwracają na pomoc podróżującym z dziećmi, a także osobom starszym. Wsparcie zapewniają podczas przesiadek, gdy potrzebne są dodatkowe informacje.