Tramwaje

Bydgoszcz ogłasza konkurs na “tramwajowy” mural

Bydgoski Magistrat ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu w przestrzeni murów oporowych linii tramwajowej na ul. Kujawskiej. Projekty składać można do 9 września.

 

Fot. bydgoszcz.pl

Mural powinien być wkomponowany w przestrzeń architektoniczną miasta. Zwycięski projekt będzie można podziwiać z okien tramwaju, stąd istotna jest dynamiczna iluzja form, płaszczyzn i linii przenikających się wzajemnie.

Zależy nam na powściągliwości kolorów. Jest to przestrzeń stonowana i nie chcielibyśmy, żeby ten mural krzyczał. On ma być elementem dopełnienia tej przestrzeni – mówił podczas dzisiejszego briefingu prof. Dariusz Markowski, przewodniczący Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta.

 

Marek Iwański, miejski plastyk, zaznaczył, że możliwe jest w projekcie zastosowanie elementów realistycznych w postaci malarstwa iluzjonistycznego oraz alternatywnie elementów reliefowych, przestrzennych, plastycznych tworzących formę architektonicznej artystycznej instalacji, która będzie nawiązywać stylistycznie do charakteru miejsca.

Powierzchnia ścian znajdujących się wynosi 2 x 220 m o wysokości zmiennej od 3 do 4 m. Do stworzenia muralu należy użyć profesjonalnych farb elewacyjnych lub innych materiałów odpornych na warunki zewnętrzne.

Co istotne, wykonawca musi udzielić 5-letniej gwarancji na trwałość wykonanej pracy.

Konkurs skierowany jest do osób profesjonalnie zajmujących się malarstwem, rzeźbiarstwem, architekturą, projektowaniem itp. Uczestnik powinien posiadać doświadczenie w realizacji murali lub kompozycji plastycznych i posiadać twórczy dorobek w tym zakresie lub przedstawić zespół autorski posiadający takie doświadczenie. Wcześniejszą twórczość przedstawioną w formie dokumentacji fotograficznej należy przesłać wraz z formularzem udziału w konkursie – czytamy na stronie miasta.

 

Jedna osoba może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 projekty. Należy przesłać je mailowo z dopiskiem „Mural ul. Kujawska Bydgoszcz” na adres: m.iwinski@um.bydgoszcz.pl i potwierdzić zgłoszenie telefonicznie: 52 58 58 177. Prace można wysyłać do 9 września.

Laureat konkursu na projekt i wykonanie muralu otrzyma 5 tys. zł oraz 80 tys. zł na wykonanie muralu. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 12 września. Czas przewidziany na realizację zwycięskiego projektu to okres od 15 września do 30 listopada 2020 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Źródło: bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz