Pasażer

Co dalej z połączeniami Czersk – Wierzchucin/Laskowice Pomorskie? Znamy odpowiedź marszałka

Czy pociągi Arriva wrócą na trasę z Czerska do Laskowic Pomorskich i Wierzchucina? Apel w tej sprawie wystosował do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego burmistrz Czerska – Przemysław Biesek-Talewski. Czy połączenia mają szansę w najbliższym czasie powrócić?

W związku z pandemią koronawirusa i niską frekwencją wśród pasażerów, część pociągów realizujących w Polsce przewozy, została częściowo zawieszona, a liczba połączeń mocno zredukowana. Tak też się stało na linii z Czerska do Laskowic Pomorskich i Wierzchucina. Z uwagi na liczne wnioski mieszkańców, burmistrz zwrócił się o pomoc do marszałka Całbeckiego.

– Zrozumiała jest decyzja o ograniczeniu kursowania transportu publicznego w związku z pandemią koronawirusa […] ale w przypadku tras z Czerska w kierunku Wierzchucina i Laskowic Pomorskich nastąpiło całkowite zawieszenie połączeń. Natomiast na innych liniach kolejowych […] albo tylko ograniczono połączenia, albo, jeśli wstrzymano je całkowicie, to utrzymane zostały funkcjonujące równolegle połączenia autobusowe. W przypadku przedmiotowych tras do i z Czerska (gdzie połączenia PKS funkcjonują tylko w dni nauki szkolnej) transportu publicznego nie ma obecnie w ogóle – pisze burmistrz Biesek-Talewski.

 

W apelu do marszałka burmistrz podkreślił, że ze wspomnianych połączeń korzystają osoby zmierzające nie tylko do Gdańska i Chojnic, ale także do Bydgoszczy. Całkowite zawieszenie kursów znacznie te podróże utrudniają.