Aktualności Wydarzenia

Czujni funkcjonariusze SOK ujęli posiadaczy narkotyków

W Skierniewicach (woj. łódzkie) oraz w Suwałkach (woj. podlaskie) funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli osoby posiadające środki odurzające. W obu przypadkach zainteresowanie mundurowych wzbudziło nietypowe zachowanie mężczyzn oraz nerwowe ruchy.

W czwartek (20 maja br.) w godzinach wieczornych dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Skierniewicach, podczas obserwacji monitoringu dworca w Skierniewicach zauważył trzech mężczyzn, których zachowanie wzbudziło jego podejrzenia. Skierowani na teren dworca Funkcjonariusze SOK stwierdzili, że jeden z mężczyzn ma rozszerzone źrenice, a kontakt z nim jest znacznie utrudniony, co mogło wskazywać na działanie środków odurzających. Podczas czynności przeszukania, wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach stwierdzili, że jeden z mężczyzn posiada przy sobie marihuanę, ukrytą w paczce po papierosach. Dalsze czynności w sprawie wobec 35-latka prowadzi Komenda Miejska Policji w Skierniewicach.

Podobna sytuacja miała miejsce w tym samym dniu na terenie stacji towarowej w Suwałkach. Podczas patrolowania stacji Funkcjonariusze SOK z Posterunku w Suwałkach zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok rzucili się do ucieczki. Uciekając jeden z mężczyzn próbował wyrzucić woreczek foliowy z podejrzaną zawartością, jednak mundurowi odnaleźli niewygodny dowód rzeczowy, zawierający 4 gramy suszu roślinnego (marihuany). Obydwaj ujęci 20-latkowie zostali przekazani funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej w Suwałkach celem dalszego postępowania.

Dodaj komentarz