Aktualności Przewozy towarowe

Kontenerowe połączenie z Chin do Gliwic

W minionym tygodniu PKP CARGO CONNECT, spółka z Grupy PKP CARGO, uruchomiła testowe połączenie kontenerowe na Nowym Jedwabnym Szlaku z Chin do Gliwic. Spółka będzie operatorem połączenia na odcinku Małaszewicze – Gliwice B Kontenerowa. Pociąg przewoził ładunki z przeznaczeniem do centrum dystrybucyjnego klienta w Czechach.

W ramach tego połączenia Grupa PKP CARGO zapewniło transport koleją na polskim odcinku, obsługę celną, obsługę na terenie terminala PKP CARGO CONNECT w Gliwicach oraz dowozy transportem samochodowym do ostatecznych miejsc przeznaczenia w Czechach w ramach usługi door-to-door.

– Usługa ta jest doskonałym rozwiązaniem dla nadawców i odbiorców przesyłek, ponieważ poszczególne etapy transportu, pomimo zmiany środka transportu, realizowane są w tej samej jednostce ładunkowej – w tym przypadku kontenerze 40HC. Dodatkowo wykorzystanie transportu samochodowego na trasie Gliwice – Czechy pozwoli na optymalizację przewozu pod kątem czasu oraz na dostarczenie just-in-time odpowiedniej ilości kontenerów zgodnie z oczekiwaniem klienta – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT.

 

Czytaj dalej >