Aktualności Tramwaje

Dobrze być „dobrze widzianym” – sukces MZK Toruń

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zdobył prestiżowy tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club. Finał XIV edycji konkursu odbył się 24 listopada w warszawskiej The Oxford Tower.

Toruński MZK znalazł się w gronie 105. firm, wyróżnionych tytułem „Firma Dobrze Widziana”. W imieniu prezesa Zbigniewa Wyszogrodzkiego nagrodę odebrała kierowniczka Działu Marketingu Magdalena Kujawa.

Kto może otrzymać wyróżnienie?

Konkurs promuje firmy, które stawiają na biznes odpowiedzialny społecznie – szerzą wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej. Oceny przedsiębiorstw dokonuje się na podstawie przesłanej ankiety konkursowej. Zawiera ona informacje o działalności każdej z firm w kontekście spełniania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. – Istotnym elementem podlegającym ocenie jest polityka firmy wobec pracowników, w tym przestrzeganie zasad równouprawnienia, narzędzia i procedury wewnętrzne sprzyjające wyrównywaniu szans zawodowych kobiet i mężczyzn; oceniana jest także skuteczność oraz metody komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy nt. jej społecznie odpowiedzialnych działań – informują twórcy plebiscytu.

Tytuł „Firma Dobrze Widziana” może otrzymać każdy członek Business Centre Club – przedsiębiorstwo prywatne, państwowe lub jego oddział. Może być to mała, średnia lub duża firma.

Czym wyróżniło się MZK w Toruniu?

W ankiecie MZK wymieniono m.in. wdrażane wewnątrz zakładu procedury i przedsięwzięcia zmierzające do tworzenia atmosfery dialogu i równości oraz wspierania pracowników. Podkreślono prospołeczne i proekologiczne działania, związane z podstawową działalnością spółki (np. inwestycje w nowoczesny, niskoemisyjny tabor, przyjazną infrastrukturę), a także przedsięwzięcia wykraczające poza organizację transportu, jak udział w akcjach charytatywnych, wspieranie działalności organizacji pozarządowych.

W uroczystości, obok zwycięzców konkursu, uczestniczyli członkowie kapituły (przewodniczący – Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, dr Jacek Goliszewski, prezes BCC, dr Piotr Glen ze Szkoły Głównej Handlowej i Piotr Onikki-Górski, ekspert BCC ds. społecznej odpowiedzialności biznesu), kanclerze BCC z regionu nagrodzonego przedsiębiorstwa oraz osoby wiązane z ideą CSR.

Zdjęcia: MZK Toruń

Dodaj komentarz