Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Dworzec kolejowy w Mławie zyskał patronkę [ZDJĘCIA]

W imieniu kolejarzy mówiła także Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

– Nam, kolejarzom, postawa pełna empatii i otwartości na innych jest szczególnie bliska, ponieważ jako kolejarze jesteśmy zawsze na służbie i jako służbę traktujemy wykonywane przez nas obowiązki. Uhonorowanie dr Anny Tomaszewicz-Dobrskiej poprzez uczynienie jej patronem tutejszego dworca jest zarazem oddaniem właściwej czci tej wybitnej mławiance, ale też jednocześnie pochwałą ponadczasowej postawy, którą promować należy zawsze – postawy poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi – powiedziała Katarzyna Kucharek.

 

Dworzec kolejowy w Mławie zyskał imię dr Anny Tomaszewicz-Dobrskiej w ramach programu nadawania wybranym dworcom imion wybitnych Polaków, realizowanego przez Polskie Koleje Państwowe S.A. W programie brane są pod uwagę różne życiorysy, zakresy zaangażowania czy zasługi dla niepodległej Polski oraz różne okresy z bogatej, ponadtysiącletniej historii kraju.

W ramach programu stołeczny Dworzec Centralny otrzymał imię Stanisława Moniuszki, a przy współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego dworcowi Warszawa Wschodnia nadano imię Romana Dmowskiego. Dworzec Główny w Krakowie otrzymał imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, patronem dworca w Katowicach został Konstanty Wolny, a dworca w Białymstoku – Danuta Siedzikówna „Inka”. W ubiegłym miesiącu do dworców, które mają swoich patronów, dołączyła też Biała Podlaska. To pierwszy dworzec kolejowy w Polsce, którego patronem nie jest postać historyczna, a grupa osób – bohater zbiorowy, czyli Zesłańcy Sybiru. Dworzec kolejowy w Mławie jest siódmym dworcem w Polsce, który zyskał patrona.

Krzysztof Zgorzelski pełniącym obowiązki Prezesa Przewozów Regionalnych

Dodaj komentarz