Wydarzenia

Naukowcy i inżynierowie ze stolicy Wielkopolski łączą siły Powstaje Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny

Od stycznia 2022 r. działalność rozpoczęła Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Połączenie dotychczasowych 5 instytutów wchodzących w skład Łukasiewicza ma zwiększyć ich potencjał badawczy i komercjalizacyjny. Ma również pozwolić skuteczniej konkurować o klientów i międzynarodowe projekty B+R. Uroczystości inauguracyjne zorganizowane zostały we wtorek 11 stycznia.

 

Połączenie poznańskich instytutów Łukasiewicza jest szansą na zbudowanie multidyscyplinarnej jednostki naukowo-badawczej o międzynarodowej skali działania. Silny i stabilny instytut o rozpoznawalnej marce zwiększa możliwości dotarcia do klientów z szeroką i komplementarną ofertą, a pracownikom daje poczucie bezpieczeństwa i lepsze możliwości rozwoju. Największym potencjałem Łukasiewicza są ambitni i twórczy ludzie, a jednym z najważniejszych efektów integracji instytutów ma być podnoszenie atrakcyjności Łukasiewicza jako miejsca pracy Zgodnie z założeniami ŁukasiewiczPIT ma zwiększyć możliwości rozwojowe i znacząco poszerzyć ofertę rynkową.

Powstaną nowe interdyscyplinarne kierunki badawcze, co pomoże m.in. w pozyskiwaniu międzynarodowych grantów i zagranicznych partnerów biznesowych do projektów o wysokim stopniu innowacyjności. ŁukasiewiczPoznański Instytut Technologiczny chce również rozwijać swoją infrastrukturę. W nieodległej przyszłości planowane jest stworzenie kampusu, dzięki czemu w jednym miejscu znajdą się wszystkie centra badawcze.

Kierownictwo