Wydarzenia

Fundacja Grupy PKP zebrała ponad 60 tys. zł na protezy dla Judyty

W miesiąc Fundacja Grupy PKP zebrała ponad 60 tys. zł na zakup protez dla Judyty, studentki II roku kierunku Transport Kolejowy. – Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę charytatywną Fundacji Grupy PKP, pracownikom i zarządowi PKP CARGO SA za przekazanie darowizny na ten cel – mówią przedstawiciele Fundacji.

Judyta od zawsze chciała pracować na kolei. Jest miłośnikiem kolejnictwa oraz studentką II roku kierunku Transport Kolejowy na Politechnice Śląskiej. W dążeniu do realizacji planów związanych z karierą zawodową przeszkodził wypadek, w wyniku którego amputowano jej obie nogi na wysokości podudzia. Koszt obu protez bez kosztów rehabilitacji wyniósł 65 tysięcy złotych.

– Dziękuję wszystkim osobom, które zareagowały na nasz apel i przekazały środki w ramach zorganizowanej zbiórki charytatywnej. Wiemy, że historia Judyty poruszyła wiele osób. Dziękuję zarówno pracownikom jak i osobom niezwiązanym z koleją za przekazanie  pieniędzy i tym samym wsparcie naszej akcji. Dziękuję także właścicielowi salonu Beauty Factory z rodzinnej miejscowości Judyty, który z własnej inicjatywy przeznaczył cały weekendowy dochód na jej leczenie. – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 

Czytaj dalej >