Konferencja Raport z Polski Wydarzenia

Fundusze unijne tematem debaty UTK organizowanej w ramach ERK

Fundusze unijne jako czynnik wspomagający rozwój transportu kolejowego w Polsce będą tematem kolejnej debaty zorganizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach obchodów Europejskiego Roku Kolei.

Wydarzenie odbędzie się 26 maja w formule mieszanej: prezentacje będą przedstawiane w formule zdalnej, a panel dyskusyjny odbędzie się w formie transmisji dyskusji ekspertów zaproszonych do siedziby Urzędu Transportu Kolejowego. To już drugie z zaplanowanych na ten rok ośmiu spotkań Ogólnopolskiego Forum Kolejowego.

Podczas pierwszej części konferencji zaproszeni prelegenci przedstawią osiągnięcia beneficjentów programów unijnych w zakresie optymalnego wykorzystania otrzymywanych funduszy. Do przedstawienia swoich wdrożeń zaproszeni są m.in. przedstawiciele przewoźników, zarządców infrastruktury, i operatora energetycznej sieci trakcyjnej. W drugiej części przedstawiciele ministerstw oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych przedstawią aktualne priorytety i cele polityki transportowej.

Podczas debaty przedstawiciele ministerstw, urzędów, stowarzyszeń branżowych i beneficjentów odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób zoptymalizować inwestycje, by uniknąć tzw. wąskich gardeł podczas ich realizacji.

Spotkanie odbędzie się w środę 26 maja w godzinach 10.00 – 14.00. Link do transmisji otrzymają osoby, które wcześniej zgłoszą się poprzez formularz. W trakcie spotkania zapewnione będzie tłumaczenie w Polskim Języku Migowym.

Dodaj komentarz