Pasażer

Koleje Dolnośląskie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Fot. KD

Koleje Dolnośląskie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Od piątku 20 marca na trasę nie wyjadą wybrane pociągi. Zmiany to efekt trwającego stanu zagrożenia epidemicznego. Ograniczone zostanie kursowanie kilkudziesięciu par pociągów.

Decyzja o tymczasowym zawieszeniu kursowania niektórych pociągów Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie.

– Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej. Wprowadziliśmy szereg procedur dla zapewnienia bezpieczeństwo naszym załogom. Obserwując jednak frekwencję na poszczególnych trasach oraz chcąc ograniczyć zagrożenie wirusem dla pracowników zdecydowaliśmy o ograniczeniu siatki połączeń. – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich – Zrezygnowaliśmy z połączeń, na których frekwencja w ostatnich dniach była bardzo niska. Zachowaliśmy jednak, chociaż w ograniczonym zakresie, połączenia na każdej z obsługiwanych do tej pory stacji.