Wydarzenia

Koleje Mazowieckie partnerem akcji KRWIOBIEG Warszawa

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża już po raz trzeci organizuje KRWIOBIEG Warszawa, wydarzenie mające na celu promocję idei krwiodawstwa, zbiórkę funduszy na jego rozwój, a także propagowanie idei wolontariatu i zdrowego trybu życia. W tym roku, ze względu na sytuację związaną z pandemią, odbędzie się ono w nieco zmienionej formule – biegów indywidualnych realizowanych w dniach 20 – 21 czerwca. Koleje Mazowieckie zostały partnerem wydarzenia. 

KRWIOBIEG Warszawa powstał pod wpływem inspiracji cyklami biegów, które odbywają się w Krakowie od 2013 r. pod nazwą KRWIOBIEG Kraków i organizowane są przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK. Bieg jest kierowany do bardzo szerokiej grupy: dzieci, osoby zaczynające swoją przygodę z bieganiem, seniorów, miłośników Nordic Walking, biegaczy.
W Warszawie do tej pory odbyły się dwie edycje wydarzenia. Tegoroczna, 3., edycja odbędzie się pod nazwą: „Wirtualny KRWIOBIEG Warszawa”.

– Promocja krwiodawstwa w dobie pandemii to temat, który wraca ze zdwojoną siłą – niestety, teraz krwi brakuje jeszcze bardziej. Dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji PCK i wspólnie promować tę słuszną inicjatywę – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.