Wydarzenia

Koleje Mazowieckie partnerem akcji KRWIOBIEG Warszawa

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża już po raz trzeci organizuje KRWIOBIEG Warszawa, wydarzenie mające na celu promocję idei krwiodawstwa, zbiórkę funduszy na jego rozwój, a także propagowanie idei wolontariatu i zdrowego trybu życia. W tym roku, ze względu na sytuację związaną z pandemią, odbędzie się ono w nieco zmienionej formule – biegów indywidualnych realizowanych w dniach 20 – 21 czerwca. Koleje Mazowieckie zostały partnerem wydarzenia. 

KRWIOBIEG Warszawa powstał pod wpływem inspiracji cyklami biegów, które odbywają się w Krakowie od 2013 r. pod nazwą KRWIOBIEG Kraków i organizowane są przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK. Bieg jest kierowany do bardzo szerokiej grupy: dzieci, osoby zaczynające swoją przygodę z bieganiem, seniorów, miłośników Nordic Walking, biegaczy.
W Warszawie do tej pory odbyły się dwie edycje wydarzenia. Tegoroczna, 3., edycja odbędzie się pod nazwą: „Wirtualny KRWIOBIEG Warszawa”.

– Promocja krwiodawstwa w dobie pandemii to temat, który wraca ze zdwojoną siłą – niestety, teraz krwi brakuje jeszcze bardziej. Dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji PCK i wspólnie promować tę słuszną inicjatywę – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

 

Zgłoszenia do udziału w KRWIOBIEGU są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/4301/signup.html, do 19 czerwca 2020 r. do godziny 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Każdy zawodnik wybiera dowolną trasę oraz godzinę startu, ważne, aby było to w dniach 20 – 21 czerwca. Następnie realizuje pomiar czasu za pomocą aplikacji  na smartfona lub zegarka biegowego, a zrzut ekranu z przebytą trasą oraz uzyskanym wynikiem przesyła do 21 czerwca na adres e-mail biuro@krwiobiegwarszawa.pl, lub jako wiadomość na profilu FB https://www.facebook.com/KrwiobiegWarszawa/.

 – Bardzo dziękuję Kolejom Mazowieckim za zaangażowanie się w nasze działania. Promocja honorowego krwiodawstwa jest jedną z naszych podstawowych misji, szczególnie aktualna w dobie pandemii. Z tak wspierającym Partnerem mamy nadzieję na zwiększenie dotarcia do wielu potencjalnych dawców tego cennego leku – mówi Honorata Krzywoń, dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża na Mazowszu.

 

Wszystkie informacje, w tym także regulamin 3. Warszawskiego KRWIOBIEGU można znaleźć na stronie poświęconej wydarzeniu: http://krwiobiegwarszawa.pl/. Zapraszamy także do śledzenia profilu na FB: www.facebook.com/KrwiobiegWarszawa

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zbiera fundusze także na środki ochrony osobistej i materiały zabezpieczające wolontariuszy i podopiecznych (seniorów) podczas realizacji wizyt domowych.

Dodaj komentarz