global Inwestycje Wydarzenia

Koleje Ukraińskie chcą rozwinąć transport podmiejski

Koleje Ukraińskie chcą rozwinąć komunikację podmiejską i połączyć tereny rozwijające się poza granicami miast z centrum. O projekcie integracji kolei z systemem transportu City Express poinformował na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Infrastruktura” (Україна 30. Інфраструктура) Wołodymyr Żhmak, Prezes Zarządu Kolei Ukraińskich.

– Duże miasta rozwijają się prężnie, jednak jeszcze szybciej proces rozwoju zachodzi na terenach podmiejskich – podkreślał Żhmak. – Buduje się tam coraz więcej domów i mieszkań – więcej, niż w samym Kijowie. W roku 2021 Koleje Ukraińskie skupią się na rozwoju ruchu podmiejskiego.

 

Pierwsze działania związane z projektem City Express realizowane będą w Kijowie, Dnieprze i Charkowie, a następnie w innych dużych miastach.

– Nie mówimy o nowym hyperloopie, nie mówimy o projektach kosmicznych. To projekt bardzo przyziemny, pragmatyczny i praktyczny – podkreślał Prezes Zarządu UZ. – Nie wymaga bardzo dużych inwestycji, a przyniesie znaczący efekt m.in. pozwoli odciążyć drogi w Kijowie i sprawi, że będziemy oddychać czystszym powietrzem.

 

Czytaj dalej >