Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław inauguruje program “Zwrotnica Plus”

MPK Wrocław inauguruje program „Zwrotnica Plus”. To odpowiedź na ostatnie problemy komunikacyjne w mieście – w minionym tygodniu doszło do kilkudziesięciu zatrzymań tramwajów, których przyczyną były zamarznięte zwrotnice.

Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław przejęło utrzymanie zwrotnic w 2019 r. Od tego czasu sukcesywnie je wymienia – tylko w 2020 r. wymieniono 32 zwrotnice. Jak podkreślają przedstawiciele MPK Wrocław, zamarzające i blokujące się zwrotnice to w dużej mierze efekt wcześniejszego, wieloletniego niedofinansowania wrocławskich torowisk.

– Mimo naszych działań, jest jeszcze sporo zwrotnic, które wymagają wymiany. Ostatnie dni pokazały, że musimy te prace przyspieszyć – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Dlatego też, w tym roku programem „Zwrotnica Plus” objętych zostanie dodatkowo 31  zwrotnic.

 

Inwestycje te nie uszczuplą budżetu przewidzianego na zapowiedziane już inwestycje w ramach TORYwolucji. Przypomnijmy, że MPK planuje przeprowadzić w tym roku 19 inwestycji. „Zwrotnica Plus” będzie programem dodatkowym.

Czytaj dalej >