Inwestycje

Na linii Czechowice-Dziedzice – Goczałkowice Zdrój powstaje nowy most kolejowy [ZDJĘCIA]

Na linii Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg przebudowywanych jest 6 wiaduktów i tory. Na Wiśle zostały zamontowane już największe konstrukcje nowej przeprawy. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na węźle Czechowice-Dziedzice to jeden z największych projektów na południu kraju o wartości 1,4 mld zł.

Fot. Łukasz Hachuła / PKP PLK

Po przebudowie mostu nad Wisłą, między Goczałkowicami Zdrój a Czechowicami – Dziedzicami, pociągi będą kursowały po dwóch torach, położonych na osobnych trzyprzęsłowych konstrukcjach. Montaż dwóch przęseł dla każdego tory zakończy się jeszcze w listopadzie. W grudniu nad rzeką zostaną położone ostatnie przęsła, a wykonawca będzie kontynuował prace przy moście.

Prace na odcinku do Zabrzega trwają. Ekipy pracują w 7 z 12 lokalizacji. W ramach zadania powstaje m.in. wiadukt nad drogą krajową w Czechowicach-Dziedzicach oraz most nad rzeką Iłownicą na szlaku Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg. Wykonawca rozpoczął układanie torów oraz montaż rozjazdów od strony Zabrzegu w kierunku Czechowic. Na przystanku Zabrzeg na nowych konstrukcjach peronów układana jest kostka. Do prac na odcinku między Czechowicami-Dziedzicami a Zabrzegiem zaangażowanych jest 260 pracowników i 90 maszyn. Podróżni skorzystają z przystanku w połowie 2021 roku.

Kolej szybsza i wygodniejsza dla pasażerów

Czytaj dalej >