Pasażer

Nowe wiaty i oznakowanie – PKP PLK doposaża perony i stacje na Lubelszczyźnie

Fot. PKP PLK

Perony przy liniach kolejowych na Lubelszczyźnie zmieniają się dla podróżnych. W Chełmie i Bełżcu zamontowano nowe wiaty, w Szczebrzeszynie i Włodawie jest lepsze oznakowanie i nowe gabloty informacyjne. Te montowane będą na kolejnych 25 stacjach i przystankach w regionie. Zmiany zachodzą także na liniach kolejowych z Lublina do Warszawy i Stalowej Woli oraz z Siedlec do Terespola.

Nowe przeszklone wiaty stanęły już na 8 stacjach i przystankach, m.in. w Chełmie, Tereszpolu Biłgorajskim, Zawadzie, Bełżcu i Szczebrzeszynie. Wykonawca prac zainstalował także dodatkowe gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Te stanęły w ubiegłym roku m.in. we Włodawie, Szczebrzeszynie, Chełmie, Okunince-Białe oraz Karolinówce.

W województwie lubelskim poprawiono oznakowanie na 7 stacjach i przystankach. Zamontowano m.in. tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów. Koszt inwestycji – montaż, wymiana wiat, gablot i tablic to 350 tys. zł.

Tegoroczne działania pochłoną ponad 210 tys. zł. Wymienione zostaną m.in. tablice z oznakowaniem stacji w Bełżcu i Lublinie Północnym. Nowe gabloty informacyjne będą zamontowane na ponad 20 stacjach i przystankach, m.in. w Borowinie, Rejowcu, Zamościu i Dorohusku.

Wkrótce zwiększy się standard podróży na kolejnych stacjach i przystankach na Lubelszczyźnie w ramach modernizacji linii z Warszawy do Lublina oraz z Siedlec do Terespola. Pasażerowie korzystają już m.in. z dwóch nowych peronów w Lublinie Głównym i z nowego przystanku Lublin Zachodni. Kończą się prace na peronach pomiędzy Dęblinem a Lublinem.

W ramach modernizacji linii Siedlce – Terespol budowany jest nowy peron na stacji w Białej Podlaskiej oraz perony na przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, z których pasażerowie skorzystają jeszcze w tym roku. Na stacji Biała Podlaska gotowa jest już konstrukcja szerokiej wiaty o długości kilkuset metrów.

Prace na linii WarszawaLublin realizowane są przy dofinansowaniu ze środków UE w ramach POIiŚ, a na linii Siedlce – Terespol z programu CEF „Łącząc Europę”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarówno w ramach prowadzonych dużych inwestycji jak i bieżących prac utrzymaniowych podnoszą komfort obsługi podróżnych.

Źródło: PKP PLK

Dodaj komentarz