Wydarzenia

Półmaska ochronna ST-01 – bezpieczeństwo nie tylko w czasie pandemii

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego od połowy kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Obostrzenia obowiązują także w środkach komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

Spółka ZORIN, produkująca systemy drzwiowe i akcesoria dla środków transportu w czasie pandemii zwiększyła produkcję półmasek ochronnych ST-01, przeznaczonych do ochrony układu oddechowego przed szkodliwymi substancjami oraz wspomagających ochronę przed wirusem COVID-19.

– W dystrybucji mamy około 2 tysięcy sztuk maseczek i w dalszym ciągu je produkujemy – mówi Izabela Szukalska, przedstawicielka firmy. – Ich zakup możliwy jest zarówno przez firmy, jak i osoby indywidualne.

 

Maseczki, w przeciwieństwie do tych sprzedawanych w aptekach i dyskontach, mają filtry chroniące. Jak funkcjonują?

Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał filtracyjny, gdzie jest oczyszczane. To, co wydychamy, jest usuwane na zewnątrz przez górny zawór części twarzowej. Podczas użytkowania produktu, jego część twarzowa powinna ściśle przylegać do twarzy.

– Konstrukcja półmaski ułatwia swobodne oddychanie, przez co sprawdza się w codziennym użytkowaniu, w drodze do pracy lub szkoły – dodaje Izabela Szukalska. – Filtrowanie zabezpiecza układ oddechowy, dlatego zalecamy stosowanie nawet przy krótkotrwałym przebywaniu w środowisku.

 

Półmaska ochronna ST-01 zbudowana jest z części twarzowej wykonanej z elastycznego materiału i akcesoriów pomocniczych. W przypadku stosowania półmaski ochronnej w pracy, pozwala na oddychanie w niej w trakcie całej zmiany.

Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz regulacji taśm nagłowia, jak również dzięki zastosowaniu amortyzacji gumowej półmaska jest wyjątkowo łatwa do dopasowania do naturalnych kształtów twarzy, przy zachowaniu koniecznej szczelności.

Szczegółowych informacji o maseczkach oraz ich sprzedaży udzielają przedstawiciele spółki ZORIN – www.zorin.pl.

Dodaj komentarz