Personalia Przewozy towarowe

DB Cargo ma nowy zarząd. Spółka stawia na kobiety

Dr Martina Niemann oraz Thorsten Dieter i Ralf- Günter Kloss zostali mianowani Członkami Zarządu DB Cargo. Jak informuje przewoźnik, obecnie w składzie znajduje się po równo kobiet i mężczyzn.

Nowy skład Zarządu DB Cargo koncentrować się będzie na trwałym rozwoju firmy oraz pozyskaniu klientów na przyjazne środowisku usługi kolejowe. Zarząd zdecydował także o założeniu nowego pionu Service Design and Control.

Celem nowo utworzonego pionu jest rozwijanie szybkich, niezawodnych i atrakcyjnych usług dla klientów w Niemczech i za granicą. Zadaniem pionu będzie również przekształcenie przewozów pojedynczymi wagonami w bardziej atrakcyjną i ekologiczną alternatywę dla transportu drogowego.

Po wprowadzonych zmianach DB Cargo stało się pierwszą jednostką biznesową w Grupie DB, w której kobiety stanowią połowę składu Zarządu.

– Decyzja o utworzeniu nowego pionu oraz zwiększenie udziału kobiet w zarządzie wyznaczy kurs rozwoju DB Cargo – powiedział dr Richard Lutz, Prezes Rady Nadzorczej DB Cargo – W tej chwili bardziej niż kiedykolwiek widać potencjał kolejowego transportu towarowego oraz istotną rolę, jaką może on odegrać. Dla transportu towarowego kolej jest kluczowa, a naszym aktualnym celem jest systematyczne zwiększanie jej znaczenia.

 

Jak podkreśliła dr Sigrid Nikutta, Członkini Zarządu DB ds. Transportu Towarowego, Prezes Zarządu DB Cargo, spółka stoi przed historyczną szansą.

– W Niemczech i w Europie rozwój nowego, silniejszego sektora kolejowego jest dla transportu towarowego koniecznością – mówiła.

 

Zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych jest istotnym celem nie tylko dla Grupy DB, ale także i dla dr Sigrid Nikutty.

Zarząd DB Cargo składa się obecnie z 6 osób – 3 kobiet oraz takiej samej liczby mężczyzn. Nową osobą w Zarządzie jest dr Martina Niemann. Kontrakt dr Ursuli Biernert, Członka Zarządu ds. HR,  przedłużono na kolejnych pięć lat.

Dr Martina Niemann wraca do grupy DB jako nowy Członek Zarządu ds. Finansów/Controllingu w DB Cargo. Martina Niemann ma za sobą 25 lat doświadczenia pracy na stanowiskach kierowniczych w dużych korporacjach, ostatnio w Lufthansie, a wcześniej także w Deutsche Bahn.

Od 1 lipca 2020 dr Niemann przejmie pion Finansów/Controllingu po Matthiasie Reichelu, który podejmie się innych zdań w ramach Grupy DB.

– Matthias Reichel jest Członkiem Zarządu DB Cargo o najdłuższym stażu – powiedział dr Richard Lutz – Chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania za jego pracę i wkład w DB Cargo w czasie jego jedenastoletniej kadencji. Jednym z ważniejszych jego osiągnięć jest udana integracja z naszą siecią spółek zależnych DB Cargo w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz ich skuteczne przygotowanie na nadchodzące wyzwania.

 

Thorsten Dieter 1 maja 2020 przejmie obowiązki szefa nowego pionu Service Design and Control. Jako inżynier przemysłowy, Thorsten Dieter od ponad 15 lat zajmuje stanowiska kierownicze w DB Cargo. Ostatnio piastował stanowisko Dyrektora obszaru Service Design.

Trzecią nową osobą w Zarządzie jest Ralf-Günter Kloss, który od 1 maja 2020 przejmie rolę Członka Zarządu ds. Produkcji. Ralf-Günter Kloss posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach w grupie DB Cargo. Obecnie jest Dyrektorem obszaru Cargo Management Region West i pracuje nad usprawnieniem produkcji w DB Cargo tak, by wzmocnić procesy operacyjne.

Dodaj komentarz