Pasażer Tramwaje

Oddaj krew i poprowadź tramwaj! Akcja MPK Wrocław wydłużona

Fot. nadesłane

MPK Wrocław przedłuża akcję, w której krwiodawcy, po oddaniu życiodajnego płynu, będą mogli poprowadzić samodzielnie tramwaj. Przejazdy będą realizowane na terenie zajezdni MPK po ustaniu pandemii.

– Wrocławianie po raz kolejny nie zawiedli i pomimo trudnego czasu oraz ograniczeń w poruszaniu się oddali krew – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. – Już ponad 50 krwiodawców zgłosiło się do nas z chęcią poprowadzenia tramwaju. W związku z tym zainteresowaniem, zdecydowaliśmy się przedłużyć nasza akcję do tej soboty. Cieszę się, że MPK ma swój wkład w zachęcaniu mieszkańców do oddawania krwi.

 

Wrocławski przewoźnik organizuje akcję wspólnie ze swoim klubem Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża we Wrocławiu. Celem „Oddaj krew i pokieruj tramwajem” jest zachęcenie wrocławian, pomimo stanu epidemicznego,  do oddania swojej krwi. Krwiodawcy, którzy zrobią to w terminie od 14.04 do 18.04 w RCKiK przy ulicy Czerwonego Krzyża będą mogli, po ustaniu epidemii, pokierować samodzielnie tramwajem na terenie zajezdni MPK.

Po oddaniu krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9 i wzięciu zaświadczenia chętni do udziału w akcji powinni zadzwonić pod numer 71 325 08 06 (w godzinach 8:00-16:00) lub napisać na adres e-mail promocja@mpk.wroc.pl. Dzięki temu zostaną zweryfikowani tak, aby po stanie epidemicznym mogli bez problemu umówić się na jazdę tramwajem po zajezdni MPK.

Dodaj komentarz