Tabor

Metro Warszawskie uzyska kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Metro Warszawskie inwestuje w tabor. W planach ma zakup nawet 45 nowych pociągów. Ich finansowanie możliwe będzie m.in. dzięki kredytowi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Uzyskane w ten sposób środki pokryją do 50 proc. zakupu.

– Konieczność pozyskania zewnętrznego źródła finansowania dla realizowanego przez metro zakupu pociągów zachęciła nas do kontynuowania współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Dotychczasowa, bardzo dobra współpraca, a także stabilność europejskich instytucji, są gwarancją przeprowadzenia tej inwestycji na korzystnych dla Warszawy warunkach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Spełniamy obietnice i kupujemy nowoczesny tabor komunikacji miejskiej. Chcemy, by warszawianki i warszawiacy korzystali z jak najlepiej zorganizowanego transportu publicznego, który zapewni sprawne przemieszczanie się po stolicy.

 

To druga umowa, którą Metro Warszawskie podpisało z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Wspólnotowa instytucja finansowa dotychczas udzieliła miejskim spółkom preferencyjnych kredytów na łączną kwotę 3,02 mld zł, w tym Metru Warszawskiemu na blisko 534 mln zł.