Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Nowe Impulsy dla PKP SKM Trójmiasto wyjechały na pomorskie tory

Pierwsze nowe pociągi, zamówione przez Samorząd Województwa Pomorskiego wyjechały na tory. Docelowo na Pomorze trafi 35 Impulsów 31WE z zamówienia podstawowego. – O dodatkowe 10 będziemy aplikować po uruchomieniu Krajowego Planu Odbudowy – informuje Leszek Bonna, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. Pojazdy przez najbliższe lata służyć będą PKP SKM w Trójmieście.

Nowe Impulsy dla PKP SKM w Trójmieście (fot. Marcin Józefowicz i Aleksander Olczak/Kancelaria Marszałka Województwa)
Nowe Impulsy dla PKP SKM w Trójmieście (fot. Marcin Józefowicz i Aleksander Olczak/Kancelaria Marszałka Województwa)

Do PKP SKM w Trójmieście trafiły 4 nowoczesne pojazdy. Każdy z nich przewiezie na pokładzie ponad pół tysiąca pasażerów i 16 rowerów. Jeszcze przed końcem roku na pomorskie tory wyjadą kolejne 4 pociągi.

– Impulsy 31WE mają ok. 75 m długości, osiągają prędkość do 160 km/h, mają klimatyzację, monitoring, wi-fi oraz gniazda 230 V i złącza USB przy każdym fotelu, które są  też wyposażone w składane stoliki – wymienia Leszek Bonna.

 

Pociągi wyposażono w dwie toalety, w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, oraz defibrylatory.

– Nowością będą  strefy ciszy. Rozwiązanie to znane w Polsce z pociągów Pendolino zostało dobrze przyjęte przez pasażerów PKP Intercity – dodaje Bonna.

 

Na pomorskich torach PKP SKM Trójmiasto wyjechały 7 grudnia dwa czteroczłonowe pociągi, połączone w jeden skład.

Właścicielem Impulsów jest samorząd województwa, jednak z uwagi na unijne wsparcie, pozyskane na projekt przez PKP SKM w Trójmieście, Impulsy przez 5 kolejnych lat będą jeździły na linii nr 250. O ich dalszym losie zdecyduje później marszałek.

Dodaj komentarz