Tramwaje

Pierwsze tramwaje pojechały ul. Kujawską w Bydgoszczy

To z pewnością historyczny moment dla rozwoju komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. W niedzielę 6 grudnia o godz. 4.38 na ulicę Kujawską wyjechał pierwszy tramwaj. Nowym torowiskiem, które łączy centrum miasta ze Wzgórzem Wolności kursują linie nr 2, 9 i 11.

Fot. Bydgoszcz.pl

Pierwszy „Swing” linii nr 2 przejechał nowe torowisko w wykopie i dojechał do Zbożowego Rynku w dwie minuty. Całą trasę z Kapuścisk do Lasu Gdańskiego pokonał w pół godziny.

Nowym torowiskiem kursują również nowe linie nr 9 (Rycerska – Dworzec kolejowy – Kujawska – Wojska Polskiego- Szpitalna – Glinki) i 11 (Bielawy- Gdańska- Kujawska – Wojska Polskiego – Wyżyny).

Najdłuższy mural w Bydgoszczy gotowy!

Inwestycja ta była wyczekiwana przez bydgoszczan od lat. Plany związane z budową nowego torowiska powstawały wraz z pierwszymi blokami na Wyżynach na początku lat 70. XX wieku.

Budowa torowiska to najważniejszy element rozbudowy ul. Kujawskiej – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Dzięki niemu skróciliśmy  czas podróży między innymi pomiędzy osiedlami górnego tarasu oraz centrum miasta. Udało się tę inwestycję połączyć z zakupem 15 nowoczesnych tramwajów. To kolejny element związany ze wzmacnianiem transportu publicznego i zarazem inwestycja pokazująca jak mądrzę korzystamy z unijnych funduszy. Przed nami kolejne duże zadanie związane z budową nowych mostów i torowiska pomiędzy ulicami Toruńską i Fordońską.

 

Nowe linie zapewniają mieszkańcom osiedli Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska i Glinki szybszy dojazd do centrum i  możliwość swobodnego podróżowania niemal w każdym kierunku miasta. Docelowo linia nr 11 zostanie wydłużona do Fordonu po wybudowaniu nowego mostu w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego.Więcej informacji o wszystkich zmianach w komunikacji miejskiej obowiązujących od 6 grudnia znajduje się na stronie ZDMIKP.

Nowe torowisko zepnie wkrótce Wzgórze Wolności z centrum Bydgoszczy

Źródło: bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz