Pasażer

PKP Intercity przywróciła część połączeń

Od niedzieli 3 maja na tory wróciło część pociągów PKP Intercity, które do tej pory wstrzymane zostały z powodu epidemii koronawirusa. Uruchomione relacje kursować będą m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina czy Kołobrzegu. Jednocześnie przewoźnik w trosce o bezpieczeństwo podróżnych umożliwia obecnie zakup biletów tylko na 50 proc. miejsc siedzących w pociągu w celu zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy podróżnymi.

W związku z pandemią PKP Intercity odwołało ok. 60 proc. pociągów, a 8 proc. kursowało w relacjach skróconych. Od niedzieli to się zmieniło, bowiem do regularnych kursów wraca część z zawieszonych połączeń. PKP Intercity analizując m.in. prognozowaną frekwencję na konkretnych trasach, podjęło decyzję o przywróceniu części zawieszonych bądź skróconych wcześniej połączeń.

Kolejne decyzje o przywracaniu zawieszonych lub skróconych połączeń będą zależne przede wszystkim od aktualnie panujących warunków, możliwości swobodnego przemieszczania się oraz zainteresowania usługami PKP Intercity. Absolutnym priorytetem dla spółki pozostaje troska o pełne bezpieczeństwo i komfort podróży.

Pociągi przywrócone w całej relacji:

Pociągi przywrócone na odcinku trasy:

Pociągi zapełnione najwyżej w połowie

Dodaj komentarz