Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK modernizują przystanek Wrocław Brochów [ZDJĘCIA]

Blisko 7 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na poprawę komfortu podróży i dostosowanie przystanku Wrocław Brochów do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Pojawią się windy, nowa wiata i podwyższony peron. Wykonawca odnowi także przejście podziemne.

Fot. PKP PLK

Prace przy przebudowie przystanku Wrocław Brochów rozpoczęły się w listopadzie. Przystanek zapewnia podróże pociągiem w kierunku Brzegu, Opola, Jelcza, Wrocławia Głównego. Codziennie zatrzymuje się ok. 80 pociągów. W przyszłym roku, po zakończeniu prac znacznie łatwiejszy będzie dostęp do pociągów.

Dla podróżnych przygotowany zostanie dwukrawędziowy peron – pociągi będą się zatrzymywały na obu przylegających do peronu torach . Po przebudowie peron będzie wyższy, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z wagonów. Wygodniejsze podróże zapewni odnowiona długa wiata. Utrzymany będzie historyczny charakter obiektu m.in. przez odpowiednio dobrane detale – m.in. zegar i oświetlenie.

Prace obejmą przejście podziemne. Znaczącym udogodnieniem będą windy, które umożliwią dostęp do peronu osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Czytaj dalej >