PKP zmodernizuje dworce w Dolinie Popradu

Dworzec w Piwnicznej. Fot. Andrzej Błaszczak

Prawie 60 mln zł brutto kosztować będzie modernizacja i budowa 12 dworców kolejowych w Dolinie Popradu. Umowę w tej sprawie została już podpisana. Prace realizowane będą w formule „Projektuj i Buduj”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie standardów obsługi i komfortu, zwiększenie dostępności dworców dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się, poziomu bezpieczeństwa, a także estetyki i funkcjonalności budynków.

Program Inwestycji Dworcowych zmienia oblicze budynków dworcowych w całej Polsce. Dworce w Dolinie Popradu to perełki, warto dbać o te – nieraz zabytkowe – budowle. Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji uzyskają one nowy blask – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

 

O rozwoju infrastruktury kolejowej w Małopolsce mówił także marszałek województwa.

Rozwój infrastruktury kolejowej w Małopolsce to jeden z priorytetów władz województwa. Chcemy, aby mieszkańcy każdego zakątka naszego regionu mogli sprawnie, bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu podróży, niezależnie od tego czy jest to dojazd do pracy, szkoły czy domu. Inwestycje infrastrukturalne, które realizujemy i które będziemy kontynuować to nie tylko udogodnienia dla mieszkańców i turystów, ale także realne ułatwienie dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem biznesu w Małopolsce – podkreśla Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.