Wydarzenia

PNiUIK przekazało Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu pół miliona złotych

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie – spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przekazała dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego kwotę prawie pół miliona złotych. Pieniądze wesprzeć mają medyków w walce z koronawirusem.

Źródło: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Siedem instytucji zaangażowanych w działania przeciwko pandemii na terenie kraju otrzymało finansową pomoc PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i spółek zależnych.

– Przekazane przez spółki z Grupy Kapitałowej PKP PLK środki, które przekroczyły już 5 mln zł, są dużym wsparciem dla służb medycznych w walce z COVID- 19. Ta pomoc jest dowodem na to, że Spółki Skarbu Państwa doceniają ciężką pracę medyków i pokazują, że w trudnym czasie można na nie liczyć. Udowadniają, że mają głowę do biznesu i oczy otwarte na potrzeby w swoim otoczeniu. Jestem pewien, że przekazana pomoc pozwoli skuteczniej walczyć z pandemią koronawirusa – mówi Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

Kwota 499 tys. zł, przekazana krakowskiemu pogotowiu, zostanie przeznaczona na zakup urządzeń dezynfekcyjnych do ambulansów sanitarnych oraz środków ochrony indywidualnej. Wsparcie, pomoże personelowi medycznemu, działającemu w bezpośrednim kontakcie z chorymi, skuteczniej walczyć z pandemią koronawirusa w Małopolsce.

– Darowizna zostanie wykorzystana do zakupu sprzętu służącego do dezynfekcji oraz środków ochrony osobistej. Zakupy te zwiększą bezpieczeństwo pacjentów oraz warunki pracy członków zespołów wyjazdowych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego – mówi Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

 

Kolejarze konsekwentnie wspierają służbę zdrowia w walce z pandemią

Czytaj dalej >