Tramwaje

Policjanci w tramwajach i autobusach wrocławskiego MPK

W tramwajach i autobusach MPK Wrocław policjanci oraz pracownicy przewoźnika sprawdzają, czy pasażerowie mają zakryte usta oraz nos.

Fot. wrocławska policja

Obowiązek noszenia maseczek w pojazdach komunikacji publicznej wprowadzony został w związku z pandemią koronawirusa. Jak pokazały ubiegłotygodniowe akcje informacyjne i przypominające przeprowadzone przez wrocławskiego przewoźnika – około 90 proc. pasażerów maseczki w pojazdach ma. Czasem to apaszka, bandanka, czasem przyłbica. Pozostaje te kilka osób, które o obowiązku zapominają lub świadomie nie chcą się do niego stosować.

Z pomocą przyszli więc policjanci. Dzielnicowi ze Starego Miasta i Śródmieścia dołączyli do kontrolerów i przez kilka godzin dziennie, na wszystkich liniach komunikacji miejskiej przypominają pasażerom o obowiązku.

– Dziś nie karzemy, dziś pouczamy. Powiem więcej: zamiast dawać mandaty dajemy… też na „m” – maseczki – mówi Łukasz Dutkowiak oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. – To pierwsza nasza wspólna akcja. Ale nie ostatnia. Będziemy w tym tygodniu i do czasu obowiązywania rozporządzenia o obowiązku zakrywania nosa i ust pojawiać się w pojazdach wrocławskiej komunikacji miejskiej.