global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Rosjanie zbombardowali ukraińską stację kolejową. Wielu zabitych

W wyniku ataku rakietowego ze strony rosyjskiego wojska, zniszczeniu uległ dworzec kolejowy wraz ze stojącym tam pociągiem i samochodem osobowym. Liczba ofiar wciąż rośnie.

Fot. Twitter / @nexta_tv
Fot. Twitter / @nexta_tv

W środę wieczorem dotarła wiadomość o ataku rakietowym na stację Czaplino w obwodzie dniepropietrowskim. Wieści przekazał na żywo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

– Właśnie kiedy przygotowywałem to oświadczenie, otrzymałem informację, że Rosja przeprowadziła atak rakietowy na stację kolejową w obwodzie dniepropietrowskim i pociągi na tej stacji – przyznał Zełenski.

 

Przywódca Ukrainy poinformował, iż w ataku na stację kolejową zginęli cywile. Mnóstwo osób odniosło zaś obrażenia.

– Miał miejsce zamach, ludzie giną, ofiar jest coraz więcej – powiedział Zełenski. W ten sposób Rosja przygotowywała się do tej sesji ONZ– dodał.

 

Po upływie dwóch godzin polityk przekazał, że w wyniku ataku śmierć poniosło co najmniej 25 osób, w tym 2 dzieci i 3 kolejarzy. Ok. 50 zostało rannych.

Wczoraj minęło już pół roku od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Był to zarazem dla naszych wschodnich sąsiadów dzień szczególny, gdyż obchodzili Dzień Niepodległości swej ojczyzny. Radosne zwykle święto, w tym roku stało się niestety dla rosyjskich żołnierzy okazją do wzmożonej liczby ataków na często cywilne obiekty.

Dodaj komentarz