global Wydarzenia

Siemens Mobility dostarczy system ETCS 2 dla belgijskiej kolei

Belgijskie Koleje Państwowe złożyły zamówienie na wyposażenie swoich 390 pociągów w technologię ETCS na poziomie 2. Realizację tego zlecenia powierzono firmie Siemens Mobility.

Jakie korzyści przyniesie modernizacja?

Rozbudowanie systemu ETCS i zmodernizowanie go do poziomu 2 zapewni belgijskim składom lepsze przystosowanie do europejskich norm bezpieczeństwa kolejowego. Dostarczone przez Siemens Mobility niezbędne moduły instalacyjne oraz urządzenia pokładowe wpłyną także na poprawę wydajności pociągów. Marka zapewni również serwisową obsługę techniczną na następne 10 lat i zadba o dalszą cyfryzację składów.

Modernizacja ma zostać przeprowadzona tak, by zachować jak najwięcej elementów dotychczasowego systemu pokładowego ETCS. Takie ujednolicone podejście ułatwi integrację ze sobą poszczególnych modeli pociągów obsługujących trasy belgijskie. Warto przy tym zaznaczyć, że rozszerzenie dotychczasowej technologii ETCS do drugiego poziomu jest inwestycją przyszłościową – dzięki dążeniu do jednolitych warunków obsługi znacznie prościej będzie unowocześniać ETCS w przypadku kolejnych poziomów i, docelowo, ułatwi to za pewien czas wyposażenie składów w funkcje związane z obsługą automatyczną ATO.

Dodaj komentarz