Raport z Polski

Spółki PKP PLK i PNUIK przekazały milion zł Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i spółka zależna PNUIK Kraków przekazały Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie milion złotych na wsparcie walki z koronawirusem. To część z deklarowanej kwoty 4 mln zł, które spółka przekaże na zakup sprzętu medycznego oraz pilne potrzeby polskich szpitali.

Środki przekazane zostały w piątek 24 kwietnia. Za kwotę tę zakupione zostaną środki ochrony osobistej, które pomogą zabezpieczyć personel medyczny zaangażowany w zwalczanie COVID-19. Skuteczniejsza i bezpieczniejsza będzie walka z epidemią na terenie Podkarpacia.

– Bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza personelu medycznego to troska i odpowiedzialność nas wszystkich. Spółki skarbu państwa codziennie udowadniają, że pomagając szpitalom, stacjom pogotowia ratunkowego, domom pomocy społecznej czy wreszcie własnym kooperantom nie zapominają o potrzebujących wsparcia medycznego i dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

 

Pomoc jest ważna dla służb medycznych

– Pomoc finansowa przekazana przez Grupę Kapitałową PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie ogromnym wsparciem dla personelu medycznego podkarpackich placówek służby zdrowia zaangażowanych w zwalczanie COVID-19. Kwotę przeznaczamy na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej – mówi Andrzej Kwiatkowski, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

 

Łącznie 4 mln zł przeznaczają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz spółki z Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., (DOLKOM Wrocław; PNUIK Kraków, ZRK – DOM Poznań; PPM-T Gdańsk) na rzecz wsparcia jednostek i instytucji służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa.