Raport z Polski

Sprzęt termowizyjny pozwolił zlokalizować i zatrzymać złodzieja

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Stargardzie, w trakcie obserwacji terenu z użyciem sprzętu termowizyjnego, ujęli mężczyznę kradnącego kable zasilające urządzenia sterowanie ruchem kolejowym. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lutego. Funkcjonariusze SOK prowadzili w rejonie stacji Choszczno obserwację szlaku kolejowego z wykorzystaniem sprzętu termowizyjnego. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił mężczyzna znajdujący się w pobliżu torów. Przy pomocy sprzętu termowizyjnego funkcjonariusze obserwowali go z odległości ponad 500 m.

W tym czasie mężczyzna zaczął wycinać dwa przewody zasilające urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Został zatrzymany na gorącym uczynku.

52-letni mieszkaniec Choszczna przekazany został policji. Zabezpieczono skradzione przewody o łącznej długości 60 metrów oraz piłkę do metalu.

Do momentu usunięcia awarii wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h. Konieczne było też uruchomienie awaryjnej komunikacji między nastawniczymi.

Fot. SOK

Dodaj komentarz