Analizy Polregio

“To był rok zysków”. POLREGIO prezentuje bilans zysków 2019 roku

Czwarty rok z rzędu największy polski przewoźnik kolejowy wypracowuje dodatni wynik finansowy. W 2019 r. zysk netto spółki wyniósł 29,38 mln zł. W ciągu czterech lat (2016-2019) skumulowany zysk wyniósł 211,23 mln zł. Pozytywne wyniki idą w parzę ze wzrostem liczby pasażerów. W ubiegłym roku liczba przewożonych przez POLREGIO osób osiągnęła poziom 88,9 mln, tj. 7,7 mln więcej niż w roku 2018. Ostatnie tygodnie to natomiast intensywne działania spółki na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom i pracownikom, w związku z trwającym stanem epidemii.

W 2019 roku POLREGIO, będące od listopada 2015 r. w Grupie Agencji Rozwoju Przemysłu, wzmocniło swoją pozycję lidera na rynku pasażerskich przewozów kolejowych w Polsce, pozostając kolejny rok z rzędu przewoźnikiem, który przewiózł najwięcej pasażerów, co przełożyło się na osiągnięty przez spółkę zysk netto.

wyniki finansowe wyraźnie pokazują, że wdrażana przez nas w ostatnich latach żelazna konsekwencja w działaniu przynosi wymierne korzyści. To efekt także dobrej współpracy z samorządami, które rozumiejąc potrzeby pasażerów zapewniają najlepszą możliwą ofertę, za co dziękuję. W przyszłości będziemy kontynuować tę politykę, w dalszym ciągu umacniając naszą pozycję lidera rynku pasażerskich przewozów kolejowych w Polsce – komentuje Krzysztof Zgorzelski – Prezes POLREGIO.