Polregio

W wakacje wybierz się w podróż z POLREGIO

Jak co roku w czerwcu POLREGIO uruchamia dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości. Dzięki sezonowym pociągom z wielu regionów kraju dojechać będzie można zarówno w góry, jak i nad morze czy nad jeziora. Przewoźnik na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach i odpowiednio dostosowuje ilość połączeń oraz pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach. W nowych i zmodernizowanych składach POLREGIO wagony są klimatyzowane, znajdują się w nich także strefy przygotowane specjalnie dla najmłodszych pasażerów.

Fot. Dominik Lebda

Rozpoczynają się wakacje, a więc okres zwiększonych wyjazdów wakacyjnych. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, znacznie więcej osób niż zwykle zamierza spędzić urlop w kraju. Bez względu na to, czy planujemy krótszą, czy dłuższą podróż – warto przygotować się na nią z wyprzedzeniem. Bilety na pociągi POLREGIO można kupić w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl lub w bezpłatnej aplikacji mobilnej POLREGIO.

Gdzie nad morze?

Szerokie, zadbane plaże i strzeżone kąpieliska oraz świeże bogate w jod powietrze. Polskie wybrzeże jest jedyne w swoim rodzaju – można tu wypoczywać na przyjemnym piasku, spacerować licznymi promenadami i spróbować rozmaitych sportów wodnych. Na pasażerów udających się nad Bałtyk czeka w tym roku szereg ciekawych nadmorskich kierunków: Świnoujście, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, a także unikatowy na mapie polskiego wybrzeża – półwysep Helski. Dzięki tegorocznym połączeniom kolejowym Polacy dotrą do kultowych miejscowości, takich jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia czy Hel. Trójmiasto to doskonała baza wypadowa w Bory Tucholskie (Czersk). 

Mazury i Podlasie na dwóch kółkach 

Dla osób, które od morskich fal wolą spokojne tafle jezior czy lasy, idealnym rozwiązaniem będzie odwiedzenie Warmii i Mazur (m.in. Giżycko, Pisz, Ełk, Ruciane Nida, Ostróda, Iława), barwnego i urokliwego Podlasia (Waliły, Hajnówka), obdarzonego niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi Roztocza (Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Susiec, Bełżec, Hrebenne) lub wielu innych przepięknych, często mniej obleganych zakątków Polski. Turyści podróżujący na wakacje pociągami POLREGIO mogą zabrać ze sobą rower. Dwukołowiec przyda się nie tylko po to, by dojechać z dworca do mniejszych malowniczych miejscowości, ale również będzie świetnym środkiem transportu podczas zwiedzania atrakcji.

Wakacje na południu Polski

Po długich tygodniach spędzonych w zamknięciu z powodu pandemii, wiele osób zatęskniło za pieszymi wędrówkami po górskich szlakach oraz za czasem spędzonym na łonie natury. W związku z tym w ofercie POLREGIO znajdziemy bardziej i mniej popularne kierunki górskie. To m.in. połączenia w Beskid Makowski (Maków Podhalański), Gorce (Rabka-Zdrój) na Podhale (Zakopane, Nowy Targ), Beskid Sądecki (Rytro, Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój) czy w Sudety (Szklarska Poręba) i Rudawy Janowickie (Janowice Wielkie). W rozkładzie jazdy znalazła się także malownicza trasa w Bieszczady (do słowackich Medzilaborzec przez Komańczę i Łupków). POLREGIO oferuje także pociągi superREGIO z Krakowa i Katowic do Zatora, gdzie znajduje się słynny park rozrywki Energylandia i połączenia z Katowic i Kielc do Buska-Zdroju

Dodaj komentarz