Aktualności Tramwaje

We Wrocławiu wymieniają kolejną zwrotnicę

W poniedziałek (24 maja) rozpoczęła się wymiana zwrotnicy na południowym peronie pl. Powstańców Wielkopolskich. Prace, które mają poprawić bezpieczeństwo i wygodę pasażerów oraz do minimum ograniczyć ryzyko jakiejkolwiek awarii, powinny zakończyć się dwa dni później.

MPK Wrocław wprowadziło następujące zmiany w organizacji ruchu:

– od poniedziałku (24.05) do środy (26.05) włącznie, tramwaje linii 1 w kierunku pętli Biskupin i 8 w kierunku pętli Targowej nie będą jeździły wokół placu Powstańców Wielkopolskich. Przystanek “Dworzec Nadodrze” zostanie dla nich przeniesiony w tymczasową lokalizację – na ul. Trzebnicką.  Wysiadanie i wsiadanie na przystanku tymczasowym będzie odbywało się z jezdni, w związku z czym uprasza się o ostrożność.

Tramwaje linii 15 w kierunku pętli Poświętne i 74 w kierunku pętli Osobowice od ul. Drobnera pojadą pl. Bema, Poniatowskiego, Jedności Narodowej, Słowiańską do pl. Powstańców Wlkp. i dalej swoimi dotychczasowymi trasami.

Jadąc od centrum linie 15 i 74 będą pomijały przystanek “Paulińska” na ul. Chrobrego. W przeciwnych kierunkach linie 1, 8, 15 i 74 będą kursowały bez zmian. Linie 7 i 70 w ogóle nie zmieniają swoich tras i będą normalnie kursowały przez pl. Powstańców Wlkp.

O bezpieczeństwo pasażerów wsiadających i wysiadających na tymczasowym przystanku “Dworzec Nadodrze” na ul. Trzebnickiej zadbają pracownicy Nadzoru Ruchu.

Dodaj komentarz