Pasażer

WKD rozpoczyna pilotaż mobilnych automatów biletowych

Fot. Jakub Murat / CC

Warszawska Kolej Dojazdowa na początku czerwca rozpocznie pilotaż mobilnych automatów biletowych. Urządzenia zainstalowane zostaną w 14 pociągach serii EN97 oraz w 2 pociągach serii EN100. Miejsce ich lokalizacji będzie oznaczone specjalnym piktogramem.

Przy pomocy urządzeń zainstalowanych w pociągach WKD będzie można kupić wszystkie bilety z oferty przewoźnika. Zapłacimy za nie wyłącznie bezgotówkowo..

– W tym trudnym czasie epidemii wywołanej COVID-19, Warszawska Kolej Dojazdowa w odpowiedzi na oczekiwania pasażerów, wprowadza mobilne biletomaty bezgotówkowe – informuje przewoźnik. – Naszym celem jest dodatkowe zwiększanie bezpieczeństwa podróży w pociągach WKD. Płatność kartą za bilety zakupione w biletomatach zainstalowanych w pociągach WKD gwarantuje bezpieczniejszą i bardziej higieniczną możliwość płatności za transakcję niż tradycyjna płatność gotówkową.

 

Wszystkie bilety z oferty WKD można kupić w pełnozakresowych kasach biletowych, a dodatkowo bilety jednorazowe w uprawnionych punktach ajencyjnych oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych SkyCash i mPay.

Dodaj komentarz