Tramwaje

Wysyp chętnych na stanowisko motorniczych MPK Wrocław

Fot. R. Drożdżewski / CC

MPK Wrocław zawiesiło działania rekrutacyjne na stanowisko motorniczego. – Zainteresowanie było tak duże, że trzeba było zakończyć nabór – informuje Tomasz Sikora, rzecznik prasowy przewoźnika.

Kursy szkolące są obsadzone na najbliższe miesiące a Dział Szkoleń wrocławskiego MPK przyznaje, że od lat nie miał tak wielu chętnych.

– Koronawirus przyniósł wiele zmian w naszym życiu, często negatywnych, ale są i pozytywy. Jako MPK z radością przyjmujemy zwiększone zainteresowanie pracą w naszej spółce. Myślę, że ci wszyscy kandydaci dostrzegają i doceniają, że w tak niepewnych czasach nie ma lepszego miejsca niż stabilna pewna spółka miejska. I dlatego przychodzą do nas do pracy – cieszy się prezes MPK Krzysztof Balawejder.

 

Wciąż poszukiwani są natomiast kierowcy autobusów. Tych wrocławski przewoźnik chciałby zatrudnić jeszcze kilkudziesięciu. Jeśli trend się utrzyma, to już w okolicach lipca MPK powinno nie mieć wakatów. Od początku 2020 roku udało się zatrudnić sto osób. Szczególnie w ostatnich tygodniach zgłasza się więcej chętnych.

– Ja pracę zmieniłem 4 lata temu – opowiada Robert Jabłoński.

 

Czytaj dalej >