Pasażer

Wzmocnione składy i promocje. PKP Intercity gotowe na majówkę

Warto również korzystać z promocji “Bilet Rodzinny” na połączenia EIC i EIP, która pozwala na obniżenie kosztów podróży o 30%. Jest to korzystna oferta dla grupy od 2 do 5 osób, w której podróżuje przynajmniej jedno dziecko poniżej 16 roku życia.

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać także z Karty Dużej Rodziny, która daje 30% rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Podróżując z dziećmi warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100% w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej.

Studenci mogą korzystać z ustawowej ulgi, która pozwala im na 51% zniżki na bilety PKP Intercity na wszystkie krajowe trasy. Wystarczy okazać ważną legitymację studencką.

Seniorzy również mają możliwość taniego podróżowania z narodowym przewoźnikiem. Każdy, kto ukończył 60 lat, może skorzystać z oferty “Bilet Seniora”, która zapewnia 30% zniżki na podróże krajowe we wszystkich kategoriach pociągów, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie. Wystarczy okazać konduktorowi dowód tożsamości z datą urodzenia.

Osoby na emeryturze lub rencie, niezależnie od wieku, mają prawo do dwóch przejazdów rocznie z 37% zniżką w drugiej klasie we wszystkich kategoriach pociągów na trasach krajowych. Podczas kontroli, oprócz dowodu tożsamości, powinni przedstawić zaświadczenie wydane przez odpowiednią instytucję, na przykład przez lokalną jednostkę Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Tańsze przejazdy w środku tygodnia

Osoby podróżujące podczas tegorocznej majówki, która wypada w środku tygodnia, mogą skorzystać z oferty Mulitprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Obowiązują one przez trzy doby – od północy we wtorek do godz. 24:00 w czwartek i umożliwiają dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł.

W trakcie długiego weekendu do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Dodaj komentarz