Tramwaje

Zielono przy częstochowskich torowiskach

MPK w Częstochowie zakupiło ok. 4,4 tys. krzewów i wykonało pierwsze nasadzenia wzdłuż linii tramwajowej łączącej dzielnice Raków z Północą.

Przy linii tramwajowej pojawiły się m.in. śnieguliczki „Chenaulta Hancock”. Są też róże pomarszczone „Short Track”, róże pomarszczone „Rubra”, tawuły japońskie, irgi błyszczące, czy róże „Marathon”. Rośliny zdobią ciąg alej: Wolności, Kościuszki i Wyzwolenia. Nasadzenia prowadzone były w zależności od panującej pogody. Prace rozpoczęły się jesienią. Wstrzymane zaś zostały w okresie mrozów, a kontynuowane są wiosną.

– Oprócz aspektu komunikacyjnego realizacja największej budowy w tramwajowej historii Częstochowy, czyli budowy nowej linii tramwajowej w starym śladzie od Rakowa do Północy, miała też aspekty: ekologiczny i estetyczny – przypominają przedstawiciele MPK Częstochowa. – W ramach budowy w mieście powstał pierwszy odcinek trawiastego torowiska, a na części śródmiejskiego fragmentu linii położono fotokatalityczne podłoże wytrącające zanieczyszczenia z powietrza.

 

Kilka miesięcy trwały też zabiegi służb miejskich i związane z nimi formalności w aspekcie zachowania zagrożonego wycinką szpaleru dorosłych lip w al. Wolności. Działania te zakończyły się sukcesem.

MPK Częstochowa

 

Dodaj komentarz