Aktualności Wydarzenia

Złoty pociąg Kolei Dolnośląskich

– Było to bardzo przyjemne, fajnie że kibice nas tak miło przywitali i jest to nas naprawdę ogromna radość, że kibice cieszą się z nami tym zwycięstwem i złotem, które osiągnęłyśmy przed ukończeniem sezonu – mówi Kinga Stanisławczyk, rozgrywająca złotych szczypiornistek z Zagłębia Lubin.

 

Zawodniczki Zagłębia Lubin wygrały, aż 20 z 24 rozegranych meczy i ani razu nie przegrały w regulaminowym czasie gry. Imponujący wynik, dzięki któremu lubinianki zdobyły złoto to efekt ciężkiej pracy i dyspozycji prezentowanej na przestrzeni całego sezonu 2020/2021. To nie pierwsze zwycięstwo drużyny, szczypiornistki mają na swoim koncie osiemnaście medali Mistrzostw Polski.

– Dziś świętujemy wyjątkową chwilę i wspólnie możemy się nią cieszyć. Warto łapać te krótkie momenty, bo niebawem czeka nas praca, kolejny stres i znowu dążenie do następnych celów. Oczywiście naszym marzeniem jest, żeby sięgać jak najwyżejmówi Bożena Karkut, trenerka piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin.

 

Dla piłkarek zmagania na boisku nie dobiegły jeszcze końca. 30 maja odbędzie się ostatni mecz rozgrywek ligowych, natomiast 4 czerwca przed szczypiornistkami finał Pucharu Polski z Perłą Lublin.

Zdjęcia: Koleje Dolnośląskie