Raport z Polski

PKP PLK udostępniła swoje samochody na rzecz walki z koronawirusem

PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniają 87 samochodów na potrzeby służby zdrowia. Auta pomagają personelowi walczącemu z koronawirusem w całym kraju, m.in. Krakowie, Białymstoku, Oświęcimiu, Łodzi.

Wszystkie przekazane na rzecz służb medycznych pojazdy są w dyspozycji wojewodów. Auta służą m.in. do przewozu osób i sprzętu medycznego oraz środków zabezpieczenia sanitarnego. Przekazane m.in. busy są wsparciem dla realizacji pilnych potrzeby szpitali.

– Udostępnione przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pojazdy są pomocą dla pracowników szpitali i placówek medycznych, którzy codziennie ratują ludzkie życie i zdrowie. Jako Grupa Kapitałowa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poza udostępnieniem samochodów wspieramy też służbę zdrowia pomocą finansową w wysokości 4 mln zł – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Użyczone już przez PLK samochody służą m.in. szpitalom, instytutom i ośrodkom opieki zdrowotnej w Krakowie, Białymstoku, Oświęcimiu, Łodzi, Słupsku, Lublińcu, Bochni, Gorlicach, Nowych Tagu i Bydgoszczy.

W środę 16 kwietnia pojazdy trafiły do szpitali na Dolnym Śląsku – w Dzierżoniowie i Lubaniu Śląskim oraz do Milickiego Centrum Zdrowia. Z samochodów korzysta również Nowy Szpital w Świebodzinie, Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi oraz szpital w Krasnymstawie w woj. lubelskim. Dziś samochód został udostępniony dla Regionalnego Centrum Zdrowia Sp. z o.o w Lubinie.

Grupa PKP wspiera służbę w zdrowia w walce z koronawirusem także w inny sposób:

PKP i PKP PLK zmieniają sposobu naliczania opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej

COVID-19: Funkcjonariusze SOK dbają o bezpieczeństwo w pociągach

PKP PLK przekazują 4 mln zł na wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem

 

Dodaj komentarz