Tabor Tramwaje

Alstom dostarcza nowe tramwaje do Dublina

Alstom dostarczył pierwszy z ośmiu nowych tramwajów Citadis do Dublina. Docelowo, wspólnie z Transport Infrastructure Ireland (TII) i National Transport Authority (NTA) rozbuduje 26 istniejących już pojazdów.

Pierwszy z nowych tramwajów, wyprodukowany w La Rochelle, został wysłany do Irlandii i zmontowany w zajezdni Transdev w Sandyford.

Nowe tramwaje będą miały 55 m długości i tym samym staną się najdłuższymi na świecie pojedynczymi tramwajami Citadis. Skierowane zostaną na linie o największej frekwencji pasażerów, by zaspokoić popyt w godzinach szczytu. Rozbudowane o 12 metrów zostaną także obecne tramwaje (z 43 do 55 m).

W ramach umowy Alstom dopasuje również swoją technologię eMappingu do części z rozbudowywanych tramwajów. Cztery tramwaje wyposażone zostaną również w zdalne czujniki gromadzące dane o zużyciu energii.

tramwaje Alstom kursują po torach Dublina od ponad dziesięciu lat, zapewniając niezawodne, wydajne i komfortowe usługi dla osób dojeżdżających do pracy i gości z całego świata – podkreśla Nick Crossfield, dyrektor zarządzający Alstom na Wielką Brytanię i Irlandię. – Nowy tramwaj o długości 55 m zapewni więcej miejsca dla pasażerów. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Transport Infrastructure Ireland i Transdev, by ulepszać miejskie tramwaje. Dublin był jednym z pierwszych miast na świecie, które przyjęły tramwaje Citadis. Teraz korzystają z nich pasażerowie w ponad 50 miastach na całym świecie.