Aktualności

Anglia: Historyczny most do wymiany

W angielskim mieście Worcester na stacji Shrub Hill dojdzie do montażu repliki mostu usuniętego w zeszłym roku. Zostanie zastąpiony identycznie wyglądającą repliką zbudowaną z mocniejszych, nowoczesnych materiałów.

Network Rail odbudowała most po tym, jak zniszczony most bagażowy między peronem 1 i 2 popadł w ruinę. Po podniesieniu dźwigiem w listopadzie 2020 r., stwierdzono, że oryginalna konstrukcja stalowa była zbyt zardzewiała, aby można było ją ponownie osadzić. We współpracy z konserwatorami wykonano identycznie wyglądający most z nowoczesnego materiału, dzięki czemu jest solidniejszy  i gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Lawrence James, kierownik projektu Scheme w Network Rail:

– Dla Network Rail bardzo ważne jest, aby chronić i konserwować zabytkowe konstrukcje w sieci kolejowej – takie jak most bagażowy w Worcester Shrub Hill – co nadaje historycznym stacjom niepowtarzalny urok i charakter. Chciałbym podziękować użytkownikom stacji za ich cierpliwość, podczas gdy ciężko pracowaliśmy nad modernizacją mostu, z możliwością przywrócenia go do użytku pasażerów w przyszłości.

 

Dodaj komentarz