Raport z Polski Wydarzenia

Eksperci PKP PLK przeprowadzili warsztaty eksperckie dla instruktorów nauki jazdy

W Łomży odbyły się warsztaty eksperckie dla instruktorów nauki jazdy, które miały na celu utrwalenie zasad bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. W wydarzeniu, organizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., skorzystało ponad tysiąc instruktorów. Materiały edukacyjne trafiły do 4000 szkół nauki jazdy.

warsztaty eksperckie
Fot. Daniel Wawryniewicz / PKP PLK

W warsztatach udział wzięli instruktorzy nauki jazdy i egzaminatorzy WORD. O zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych mówił jeden z kolejowych ekspertów PKP PLK. Przypominano o wykorzystywaniu informacji z Żółtej Naklejki PLK – dodatkowego oznaczenia przejazdów. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał materiały dydaktyczne do szkolenia kierowców.

– Wiedza i zaangażowanie instruktorów szkół nauki jazdy istotnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Są oni Ambasadorami Bezpieczeństwa. Uczą przyszłych kierowców odpowiedzialnych zachowań. Dlatego konsekwentnie prowadzimy warsztaty i rozmawiamy o bezpieczeństwie – mówi Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadziły warsztaty już w blisko 40 miastach. Materiały dydaktyczne trafiły do 4000 szkół nauki jazdy.

Na terenie województwa podlaskiego jest 507 przejazdów kolejowo-drogowych i bezpiecznych przejść dla pieszych w poziomie szyn. To ok. 5% wszystkich przejazdów w kraju. Każdy z tych obiektów jest zabezpieczony zgodnie z obowiązującymi przepisami i przy właściwym zachowaniu kierowców oraz pieszych gwarantuje bezpieczeństwo podczas przekraczania torów.