Raport z Polski

Fundacja Grupy PKP zachęca do oddawania krwi. “Dziś to szczególnie potrzebne”

Fundacja Grupy PKP zachęca wszystkich do pomocy potrzebującym. W tym trudnym okresie rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem, oddanie krwi jest wyjątkowo potrzebne.

Krew można oddać w wielu przeznaczonych do tego celu ośrodkach, są wśród nich m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dla chętnych krwiodawców nie ma w obecnej sytuacji epidemiologicznej przeciwskazań, jeśli tylko spełnią określone warunki.

– Zachęcamy do oddawania krwi, wtedy gdy jesteście zdrowi i bez objawów infekcji, nie przebywaliście w ciągu ostatnich 14 dni poza granicami kraju, nie mieliście kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem oraz spełniacie dotychczasowe kryteria kwalifikacyjne – informują przedstawiciele Fundacji. – Ze względu na obecny stan zagrożenia koronawirusem ważne jest, żeby do punktu krwiodawstwa nie zabierać osób towarzyszących.

 

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości udziału w honorowym krwiodawstwie, zamieszczone są na stronach www.twojakrew.pl, www.rckik-warszawa.com.pl i Narodowego Centrum Krwi www.nck.gov.pl.

Dodaj komentarz