Raport z Polski Wydarzenia

Grafficiarz zdewastował pociąg. 16-latek ujęty po pościgu

Na terenie stacji Wrocław Główny nieznani sprawcy zdewastowali pociąg – taka informacja spłynęła do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu. Na miejsce udał się patrol SOK, który ujął na gorącym uczynku młodego mężczyznę, malującego na wagonie graffiti.

Patrol Straży Ochrony Kolei zatrzymał sprawców dewastacji wagonu (fot. SOK)
Patrol Straży Ochrony Kolei zatrzymał sprawców dewastacji wagonu (fot. SOK)

Do zdarzenia doszło w piątek 3 marca. Jak wynikało z informacji telefonicznej, na terenie torów odstawczych w stacji Wrocław Główny, znajdowała się osoba postronna, dewastująca wagon.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia, zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Na widok patrolu SOK rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu jednego udało się zatrzymać. Jak się okazało, wspólnie z kolegą zdewastowali sprayem wagon pociągu.

– Do czasu przybycia funkcjonariuszy młody ,,grafficiarz’’ wspólnie z kolegą zdążył zamalować powierzchnię około 40 mkw jednostki elektrycznej – relacjonują strażnicy.

 

Mundurowi podczas pościgu zabezpieczyli porzucone przez sprawców dwa plecaki wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 16 puszek z farbą w sprayu. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawca dewastacji jest osobą nieletnią.

Ujęty 16-letni mieszkaniec Wrocławia został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu, celem przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych w sprawie.

Dodaj komentarz