Aktualności Wydarzenia

Interesujesz się koleją i sztuką? Weź udział w konkursie malarskim

Wykłady, wystawy, konkursy, imprezy sportowe i turystyczne – Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” oraz Stacja Muzeum przygotowały bogaty program obchodów jubileuszu 160-lecia budowy Drogi Żelaznej Petersbursko-Warszawskiej. Jednym z jego punktów jest konkurs malarski, w którego realizację włączyła się również Fundacja Grupy PKP.

Stanisław Tatara

Chcąc przypomnieć historię budowy, eksploatacji, infrastrukturę i ludzi związanych z Drogą Żelazną Petersbursko-Warszawską, SKSTiK „Kolejarz” oraz Stacja Muzeum uruchomiły trwające dwa lata obchody. Z myślą o wszystkich miłośnikach sztuki i historii kolei przygotowano konkurs malarski. Jednym z celów organizatorów jest chęć dotarcia do jak największej liczby kolejarzy, pasjonatów kolejnictwa, a także ich rodzin, rozwijających swoje zainteresowania malarskie oraz historyczne.

Ważnym aspektem jest również zwrócenie szczególnej uwagi na dzieje kolei na dawnych ziemiach polskich, jej historyczną architekturę oraz infrastrukturę, ze szczególnym uwzględnieniem dawnej Drogi Żelaznej Petersbursko-Warszawskiej.

Konkurs jest jednoetapowy. Prace, wykonane jedną z technik plastycznych: rysunek, praca na płótnie, grafika, akwarela, rycina lub pastel, można zgłaszać do 15 sierpnia. Wernisaż i ogłoszenie wyników zaplanowano na 4 września.

Jolanta Tyrol