Konferencja Raport z Polski

Jaka przyszłość czeka polską kolej? Trwa konferencja PKP PLK

W jakim kierunku rozwija się polska kolej szynowa? O tym debatują uczestnicy konferencji PKP Polskich Linii Kolejowych „Kolej – transport przyszłości”.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. (Fot. Raport Kolejowy)
Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. (Fot. Raport Kolejowy)

Modernizacja linii kolejowych, programy dworcowe i przystankowe, a także budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to projekty, które rewolucjonizują polską kolej. Samorządy i przewoźnicy sukcesywnie inwestują w nowy tabor, którego zakup wspierają środki z Unii Europejskiej. Jak najbliższe lata i prowadzone inwestycje zmienią transport kolejowy w Polsce? O tym dyskutują uczestnicy panelu „Polska kolej w fazie wielkiej transformacji – dotychczasowe sukcesy i plany na najbliższe lata”.

– Jestem pewien, że ta konferencja będzie służyła wymianie opinii, będzie ciekawą platformą do rozmów i debat, szczególnie w tym czasie, który teraz mamy. Warto się zgodzić z hasłem, że kolej jest transportem przyszłości. Rzeczywiście jako rząd od 8 lat pokazujemy, że jesteśmy o tym wszyscy przekonani. Inwestujemy rekordowe środki w polską kolej i przynosi to całkiem dobre rezultaty – mówił Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Podczas konferencji odbędą się także panele:

Dodaj komentarz