Wydarzenia

Kampania Bezpieczny Przejazd – “Szlaban na ryzyko!” trafiła na pocztowe znaczki

Fot. L. Brylowski / PKP PLK

W placówkach Poczty Polskiej dostępnych jest 5 mln okolicznościowych znaczków Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Operator pocztowy w ten sposób wspiera kampanię społeczną PKP Polskie Linie Kolejowe na rzecz ograniczania wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Pierwsze znaczki trafiły do placówek pocztowych pod koniec maja. Wciąż można także nabyć limitowane koperty FDC, wydawanych w pierwszym dniu obiegu znaczków oraz okolicznościowy datownik.

– Misją Poczty Polskiej jest nie tylko łączyć ludzi poprzez dostarczanie przesyłek, ale także edukować poprzez filatelistykę, szczególnie w kwestiach ważnych społecznie. W 15-lecie kampanii Bezpieczny Przejazd –Szlaban na ryzyko! wydajemy znaczek w wielomilionowym nakładzie, co sprawi, że z tak ważnym przekazem dotrzemy do każdego zakamarka Polski – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej. – Od lat wspieramy cenne i ważne inicjatywy społeczne, dlatego z dumą wspieramy tak potrzebną akcję PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rok temu wydaliśmy kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej propagującą tę inicjatywę – dodaje Bodziony.